Під Окружним адміністративним судом Києва у п’ятницю пройшла акція протесту проти рішення суду щодо скасування перейменування у столиці Московського проспекту на проспект Бандери.

Як передає кореспондент Радіо Свобода, суд пікетували декілька десятків людей, зокрема, з прапорами націоналістичного Всеукраїнського об’єднання «Свобода», праворадикальної партії «Національний корпус» та відомого антиромськими діями праворадикального об’єднання «Сокіл».

Основна вимога учасників пікету, яку вони прокричали у гучномовець, адресувалася президентові України Володимиру Зеленському – закрити Окружний адміністративний суд Києва.

Протестувальники розгорнули імпровізовану «дошку пошани» суддів та банер з написом «Який… Московський?» По закінченню акції учасники запалили фаєри. Повідомлень про правопорушення під час акції не було.

28 січня Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом від 5 листопада 2016 року громадської спілки «Громадський контроль та порядок» скасував перейменування трьох вулиць, провулку і проспекту, зокрема Московського проспекту на проспект Бандери.

У суді пояснили, що не побачили в законі («Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті» – ред.) на виконання якого і було здійснене перейменування, «вичерпного переліку осіб, віднесених до борців за незалежність України у XX столітті».

Міська влада Києва каже, що рішення суд ухвалив без участі представників Київської міської ради, а тому готує апеляційну скаргу стосовно рішення ОАСК. Часу на це, як кажуть в Київраді, є до 1 березня.

У КМДА нагадали, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду встановлено, що перейменування згаданих вулиць, провулків та проспекту проведено у порядку визначеному законодавством України. Це рішення було ухвалене в 2019 році після того, як Окружний адміністративний суд Києва у червні того ж року скасував постанову Київської міської ради щодо перейменування проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича в українській столиці.

Київрада в липні 2016 року перейменувала такі вулиці, проспект та провулок у столиці: вулицю Баумана на вулицю Януша Корчака; вулицю Кутузова на вулицю Генерала Алмазова; вулицю Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка; провулок Кутузова на провулок Євгена Гуцала; проспект Московський на проспект Степана Бандери.

Posted by MyOK

Website: https://okrip.com/

залишити свій коментар: