Президент Росії Володимир Путін і голова КНР Сі Цзіньпін зустрілися в рамках саміту Шанхайської організації співробітництва в Узбекистані. Це їхня перша зустріч після початку російського вторгнення в Україну.

Путін заявив, що розуміє занепокоєність Китаю, пов’язану з «українським кризою», і високо оцінює «збалансовану позицію китайських друзів» щодо війни в Україні. Він також висказався на підтримку Китаю, засудив «провокації США та їхніх сателітів у Тайванській протоці».

Білий дім 15 вересня закликав Китай не підтримувати Москву в її війні проти України, заявивши, що всі країни повинні бути єдиними проти агресії Росії в Україні і не залишатися осторонь.

«Наше послання Китаю, я думаю, було послідовним: зараз не час вести будь-які справи з Путіним з огляду на те, що він зробив в Україні. Зараз не час ізолюватися від решти міжнародної спільноти, яка засудила те, що він робить в Україні», – заявив представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі телеканалу CNN.

Китай поки що відмовляється прямо засуджувати напад Росії на Україну, одночасно підвищуючи двосторонню торгівлю до рекордних рівнів на користь російському бізнесу на тлі західних санкцій.

 

Posted by MyOK

Website: https://okrip.com/

залишити свій коментар: