Президент України Володимир Зеленський заявив, що позбавив громадянства України Андрія Деркача, Тараса Козака, Рената Кузьміна і Віктора Медведчука.

«На підставі матеріалів, які були підготовлені СБУ та ДМС, я ухвалив рішення про припинення громадянства чотирьох осіб – Андрія Деркача, Тараса Козака, Рената Кузьміна і Віктора Медведчука. Якщо народні обранці обирають службу не народу України, а вбивцям, які прийшли в Україну, то і наші дії будуть відповідними», – сказав він у своєму відеозверненні.

Зеленський долав, що це «не останні такі рішення».

 Деркач, Козак, Кузьмін і Медведчук є народними депутатами від фракції партії «Опозиційна платформа – За життя», яка нині заборонена в Україні. Крім того, вони є фігурантами кримінальних проваджень. 

Зокрема Андрія Деркача, який є понад 20 років народним депутатом, підозрюють в державній зраді та незаконному збагаченні. Його оголосили в розшук, а суд застосував щодо нього заочний арешт. За даними слідства, Деркач «упродовж 2019-2022 років одержав щонайменше 567 тисяч доларів від правоохоронних та розвідувальних органів РФ за підривну діяльність проти України».

З початку повномасштабного вторгнення РФ Андрій Деркач у Верховній Раді не з’являвся. До війни Деркач був частим гостем на телеканалах, які пов’язують із кумом Путіна Віктором Медведчуком. В його виступах лунали наративи, які активно просуває російська пропаганда, зокрема, про «зовнішнє управління».​

 

Posted by MyOK

Website: https://okrip.com/

залишити свій коментар: